Niektórzy twierdzą, że współczesne społeczeństwo spędza większość czasu przed ekranami, przez co jest podatne na wiele chorób. Niestety w wielu przypadkach taka jest prawda. Przez jakiś czas oglądanie telewizji czy granie w gry komputerowe może być zabawą, ale nie powinno to stać się normą, jeśli chodzi o nasz sposób wypoczynku. Sposobów na spędzenie wolnego czasu jest oczywiście wiele, ale w tym eseju chciałbym skupić się tylko na dwóch, moim zdaniem, najważniejszych formach.

Bez wątpienia najpopularniejszą formą spędzania wolnego czasu jest uprawianie sportu. Powszechnie wiadomo, że ludzie, którzy ćwiczą fizycznie, cieszą się lepszym zdrowiem. Ponadto uprawianie sportu niesie ze sobą również wiele korzyści psychologicznych. Po pierwsze, łagodzi stresy i napięcia codziennego życia, a po drugie, pomaga jednostkom identyfikować się z grupą i zastępować samotność bezpieczeństwem przynależności, dbając w ten sposób o ich dobre samopoczucie. Z tego powodu może to być najkorzystniejszy sposób spędzania wolnego czasu.

Innym sposobem wykorzystania wolnego czasu jest wolontariat. Ktoś powiedział, że jeśli pomagasz innym, pomagasz też sobie. Całkowicie się z tym zgadzam, bo kiedy robimy coś dla drugiej osoby, możemy czuć się potrzebni i zadowoleni. A co za tym idzie, podnosi to naszą samoocenę. Niemniej jednak chciałbym podkreślić, że motywacja jest w tej kwestii bardzo ważna. Tylko wtedy, gdy robimy to bezinteresownie, może to być naprawdę satysfakcjonujące.

Podsumowując, uważam, że obie wyżej wymienione formy są równie ważne, ponieważ mają ogromny wpływ na nasze życie i stan bycia, ale jeśli mam wybierać, to stwierdzam, że pomaganie ludziom jest ważniejsze, ponieważ przynosi korzyści nie tylko nam ale także innym.

Wszystkie produkty
Wszystkie produkty
Wszystkie produkty